Održana XIX. Pokrajinska smotra recitatora na hrvatskom jeziku

Kultura
Typography

I pored nepovoljne i nepredvidljive epidemiološke situacije vezane uz COVID-19 Hrvatska čitaonica je 5. studenog uspjela ove godine organizirati Pokrajinsku smotru recitatora na hrvatskom jeziku, devetnaestu po redu, za učenike koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku ili izučavaju predmet hrvatski jezik s elementima nacionalne kulture ili su članovi hrvatskih udruga kulture u Vojvodini.  

Zbog nemogućnosti okupljanja a poštujući propisane i preporučane mjere zaštite smotra recitatora je održana virtualno, online putem ZOOM platforme.

To nije obeshrabrilo sudionike pa su se prijavili u lijepom broju iz gotovo svih mjesta Vojvodine: Monoštora, Sonte, Berega, Vajske, Plavne, Srijemske Mitrovice, Tavankuta, Đurđina, Male Bosne, Žednika i Subotice.
Prijavljeno je 60-ak učenika u tri uzrasne dobi, mlađa, srednja i starija.
Prema mišljenju tročlanog prosudbenog povjerenstva: predsjednik povjerenstva Milan Vejnović, glumac Narodnog kazališta u Subotici, Filip Čeliković iz Subotice i Bernadica Ivanković iz Subotice su donijeli sljedeću odluku:
Popis pobjednika:
Mlađi uzrast (učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole):
Pavao Huska, OŠ „Ivan Milutinović” Subotica
Sofija Kovačević, OŠ „Matko Vuković” Subotica
Marija Kujundžić, OŠ „Ivan Milutinović” Subotica
Ivona Poljaković, OŠ „Ivan Milutinović” Mala Bosna
Hana Šimunović, OŠ „Aleksa Šantić” Vajska
Petra Temunović, KD „Ivan Antunović” Subotica
David Tikvicki, OŠ „Matko Vuković” Subotica
Emilia Tonković, OŠ „Ivan Milutinović” Subotica
+ pohvala:
Matea Bako, OŠ „Vladimir Nazor” Đurđin
Lara Molnar, OŠ „Sveti Sava” Plavna
Lea Rica, OŠ „Moša Pijade” Bereg
Srednji uzrast (učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole):
1. Marko Brdar, OŠ „22. oktobar” Monoštor
2. Iva Francišković, OŠ „Matko Vuković” Subotica
3. Teodora Jakšić, OŠ „Ivan Goran Kovačić” Sonta
4. Antonija Kujundžić, OŠ „Matko Vuković” Subotica
5. Dalibor Matin, OŠ „Ivan Goran Kovačić” Sonta
6. Barbara Piuković, OŠ „Matko Vuković” Subotica
7. Marijan Rukavina, Hrvatska čitaonica Subotica
8. Luka Ružić, OŠ „Sveti Sava” Plavna
9. Magdalena Suknović, OŠ „Ivan Milutinović” Subotica
10. Ines Vojnić, Udruga „Naša djeca” Subotica
+ pohvala:
Goran Dekanj, OŠ „Ivan Milutinović” Mala Bosna
Borna Dulić, OŠ „Ivan Milutinović” Subotica
Sara Dulić, OŠ „Vladimir Nazor” Đurđin
Martin Vuković, OŠ „Matija Gubec” Tavankut
Stariji uzrast (srednjoškolci):
1. Katarina Ivanković Radaković, HKC „Bunjevačko kolo” Subotica
2. Katarina Ivković Ivandekić, HKC „Bunjevačko kolo” Subotica
3. Sara Lovrić, HKC Srijem-Hrvatski dom , Srijemska Mitrovica
4.Marija Milodanović, Gimnazija „Svetozar Marković” Subotica
Izvor: Hrvatska čitaonica
 
Powered by WordPress.