Žigmanov optužuje kritičare i oponente u DSHV-u

Politika
Typography

Žigmanov koji će ostati u povijesti zabilježen po najslabijim izbornim rezultatima u povijesti Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini (DSHV) povezivao je kritičare sa Vojislavom Šešeljom, priopćio je u petak zamjenik predsjednika DSHV-a Goran Kaurić, i istaknuo kako je Žigmanov bio u vladi čiji je koalicijski partner bila stranka toga haškog osuđenika. 


Žigmanov je optužio kritičare i oponente u DSHV-u da žele isto što i Vojislav Šešelj, njegovu političku delegitimizaciju i detronizaciju.
„Povezivanje nezadovoljstva velikog broja članova stranke, te većine članova Vijeća i Predsjedništva, političkim rezultatima Žigmanova te dovođenje njegovih unutarstranačkih oponenata na bilo koji način u vezi sa aktivnostima Šešelja bizarno je.
 Žigmanov je u dva mandata bio u Vladi Srbije upravo s koalicijskim partnerima Vojislava Šešelja, prekršivši tako neke od ‘crvenih crta’ koje je javno proklamirao“.
Nezadovoljstvo Žigmanovljevim radom daleko od umjetnoga i da se ne radi o osobnom napadu na njega, kako on to nastoji predstaviti.
Niz njegovih poteza, učinjenih u dugom vremenskom razdoblju, s nikakvim ili negativnim rezultatima za hrvatsku zajednicu to snažno potvrđuje“, zaključio je u priopćenju Kaurić

U Subotici je 30. travnja održana sjednica Vijeća DSHV-a koju su organizirali članovi Vijeća stranke.
Oni su donijeli odluku održavanju unutarstranačkih izbora za 15. lipnja kako bi prekinuli politiku Žigmanova kojemu su prigovorili da je nedemokratičan, samovoljan i netransparentan.
Žigmanov je odgovorio da je sjednica nelegitimna i nelegalna, te da su sukobi u DSHV-u potaknuti izvana s ciljem da se stranka politička oslabi a on smijeni. Žigmanov donedavno je u dva mandata bio ministar u Vladi Srbije, a funkciju predsjednika DSHV-a obnaša od 2015. godine. Poznato da je DSHV više nije politički čimbenik koji odlučuje u Subotici, Somboru, Srijemskoj Mitrovici, Baču, Sonti...
Tome, koji je zabilježio najslabije izborne rezultate u povijesti DSHV, a obnaša dužnost predsjednika desetet godina želi i novi mandat što se kosi sa moralnim načelima.